Najlepsze produkty do mycia opryskiwaczy- oferta Certis Belchim.

W nowoczesnym rolnictwie każdy szczegół związany z dbaniem o zabiegi chemiczne czy też jakość sprzętu do nich używanego ma olbrzymie znaczenie. Właśnie w trosce o uprawy oraz sprzęt na co dzień wykorzystywany do ich ochrony, przeznaczone są produkty CLEANER i FARMCLEAN.

CLEANER / FARMCLEAN  jest uniwersalnym środkiem myjącym przeznaczonym do dokładnego i szybkiego mycia od wewnątrz i na zewnątrz opryskiwaczy po środkach ochrony roślin, po każdorazowym zakończeniu pracy oraz przed postojem zimowym. CLEANER / FARMCLEAN  przystosowany jest także do czyszczenia pomieszczeń (stajnia, obora), cieplarń i maszyn rolniczych używając wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące.

CLEANER / FARMCLEAN nie działa  agresywnie na farby, lakiery  i aluminium, oraz  posiada właściwości antykorozyjne.

CLEANER / FARMCLEAN od Certis Belchim jest płynnym, gotowym do użycia środkiem do mycia i czyszczenia, łatwym w użytkowaniu. Zawiera składniki ulegające biologicznemu rozpadowi, charakteryzujące  się wysoką aktywnością używane nawet w  niewielkich  ilościach.  Są one całkowicie nieszkodliwe dla roślin. Doskonały efekt myjący uzyskiwany jest także w przypadku mycia opryskiwaczy po stosowaniu herbicydów z grupy sulfonylomoczników lub zawierających glifosat, gdy istnieje obawa oddziaływania resztek herbicydów  na rośliny opryskiwane następczo niewłaściwie wymytym opryskiwaczem.

Certis Belchim zastrzega iż CLEANER / FARMCLEAN jest produktem przeznaczonym WYŁĄCZNIE w zastosowaniach związanych z rolnictwem -polecanych i przebadanych przez producenta.

Oba produkty mają ten sam skład: niejonowy środek powierzchniowo czynny < 5 % ; polikarboksylan 5 % – 15 %

 • Usuwają resztki substancji aktywnych ze zbiornika
 • Brak zanieczyszczeń kolejnych zbiorników i uniknięcie fitotoksyczności
 • Przy stosowaniu organizmów pożytecznych – nie powodują ich wyniszczania
 • Przedłużają żywotność i sprawność sprzętu i maszyn

W celu przeciwdziałania fitotoksyczności, zalecamy używanie CLEANER / FARMCLEAN do mycia i płukania opryskiwaczy. Dzięki temu wrażliwe gatunki takie jak kukurydza, buraki cukrowe, ziemniaki, warzywa, rzepak są w mniejszym stopniu narażone na zniszczenie lub uszkodzenie.

CLEANER / FARMCLEAN idealnie nadaje się do czyszczenia różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Dzięki jego zastosowaniu pozbywamy się wszystkich zanieczyszczeń i jednocześnie chronimy przed korozją. Produkt zalecany jest również do mycia i zabezpieczenia maszyn przed przerwą zimową dzięki czemu sprzęt nie koroduje, jest sprawny i gotowy do użycia na wiosnę.

CLEANER / FARMCLEAN może być używany do mycia brudnych ciągników, ciężarówek, samochodów i przyczep przy zastosowaniu urządzeń wysokociśnieniowych. Usuwa zanieczyszczenia z części hydraulicznych i elektrycznych. Stosowanie CLEANER / FARMCLEAN zmniejsza ryzyko ponownego osadzania brudu.

CLEANER / FARMCLEAN doskonale nadaje się do mycia ścian, sufitów i podłóg w pomieszczeniach gospodarskich i hodowlanych. Dbanie o dobrostan zwierząt pomaga rozwiązać problemy zdrowotne bydła i trzody

Zalety produktów od Certis Belchim:

 • Forma płynna
 • Gotowy do użycia
 • Niska dawka
 • Nie pieni się
 • Szybko działający
 • Wysoka skuteczność
 • Rozpuszcza tłuszcze
 • Brak fitotoksyczności
 • Działanie anty korozyjne
 • Nie agresywny dla farb i lakierów
 • Przyjazny dla środowiska.

Dawki:

 • Rutynowe czyszczenie po każdym opryskiwaniu:

Mycie zbiornika  – wewnątrz:      200 ml/100 l wody

– na zewnątrz:   50 ml w 10 l wody

– mycie  stosując wysokociśnieniowe urządzenie czyszczące: 100 ml w 10 l wody

Mycie opryskiwacza wykonać niezwłocznie  po każdorazowym używaniu.

 • Mycie przed przerwą zimową:

– wewnątrz:      400 ml /100 l wody

– czyszczenie na zewnątrz za pomocą wysokociśnieniowego urządzenia czyszczącego: 100 ml   w 10 l wody

Opryskiwacza nie płukać wodą do momentu ponownego użytkowania.

Cleaner  pozostawia film ochronny zabezpieczający przed korozją.

 • Czyszczenie innych maszyn rolniczych i elementów wyposażenia budynków:

Czyszczenie wysokociśnieniowym urządzeniem czyszczącym:  100 ml w 10 l wody
Części lakierowanych pojazdów i maszyn nie czyścić skoncentrowanym roztworem czyszczącym.

UWAGA!
Sulfonylomoczniki (substancje aktywne niektórych herbicydów) mogą powodować szkody na roślinach wrażliwych, nawet w  ilościach śladowych. Niekiedy nawet w przypadku starannego mycia opryskiwacza, ukryte resztki pestycydów np. w śluzie, w kopule lub w pokrywie zbiornika mogą pozostać niezauważone lub niedokładnie usunięte. W takim przypadku producent środka Cleaner  nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w następczo uprawianych roślinach.

Stosowanie środka i warunki panujące podczas jego stosowania, np. pogoda znajdują się poza zasięgiem naszego oddziaływania, zatem przejmujemy odpowiedzialność tylko w stosunku do  właściwości środka.

 

W razie pytań lub chęci otrzymania dodatkowych informacji o produkcie CLEANER / FARMCLEAN prosimy o kontakt: info.pl@certisbelchim.com

Sprawdź naszą pełną ofertę na  www.certisbelchim.pl

Share this post