BELOUKHA 680 EC – herbicyd, który zwalcza chwasty w zieleni miejskiej, na parkingach, stadionach.

BELOUKHA 680 EC –  herbicyd na chwasty i mchy w ofercie Certis Belchim Polska

Zarówno rolnicy jak i użytkownicy nieprofesjonalni, często poszukują produktów jednocześnie skutecznych a zarazem neutralnych dla środowiska. Z racji troski o otoczenie, nasze rodziny, o nas samych, warto uważniej przyjrzeć się produktom, które używamy do zwalczania chwastów i mchu.

Nie jest łatwo spośród olbrzymiej liczby rozwiązań wybrać to najbardziej przyjazne – wytworzone w sposób naturalny oraz neutralne dla otaczającego nas świata. Ważne jest aby używane produkty nie pozostawiały żadnych pozostałości w glebie i roślinach.

Stosowanie produktów opartych na glifosacie w wielu krajach europejskim już teraz podlega restrykcjom. Francja, Holandia, Belgia i Włochy wprowadziły ograniczenia w stosowaniu glifosatu – szczególnie w miejscach publicznych oraz w zastosowaniu hobbystycznym. Mając na uwadze coraz większą świadomość mieszkańców co do szkodliwości niektórych rozwiązań (w szczególności opartych na glifosacie), pragniemy zainteresować Państwa produktem pochodzenia naturalnego.

Beloukha 680 EC to herbicyd naturalny:

– kwas nonanowy – substancja pochodzenia naturalnego wytwarzana z oleju słonecznikowego poprzez poddanie go naturalnym procesom fizycznym.

– bardzo korzystny profil toksykologiczny i eko-toksykologiczny

– brak pozostałości w glebie i roślinach

– produkt kontaktowy – należy całkowicie pokryć chwasty i mchy cieczą roboczą

– szybki efekt po zastosowaniu (przy słonecznej i ciepłej pogodzie nawet 2 godziny po zabiegu)

– produkt nieselektywny, skuteczny na wszystkie chwasty, mchy i porosty

Wyjątkową cechą kwasu nonanowego w preparacie Beloukha 680 EC jest szybkość z jaką substancja czynna ulega rozkładowi do naturalnie występujących w środowisku wody i dwutlenku węgla – jest biodegradowalna i wpisuje się w cykl węglowy na co dzień występujący w środowisku naturalnym.

Już po 3 dniach 50% a po 7 dniach 90% substancji ulega naturalnemu rozpadowi – nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Produkt w ciągu kilkudziesięciu minut (po wyschnięciu) jest nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt.

Kwas nonanowy Beloukha 680 EC może być zatem stosowana w miejscach użyteczności publicznej takich jak:

 – tereny zieleni miejskiej (parki, aleje, skwery)

 – chodniki, drogi dojazdowe, parkingi

 – boiska i stadiony oraz pozostała infrastruktura sportowa

– pomniki, cmentarze

 

Należy jednak pamiętać, że preparat jest nieselektywny (niszczy wszystkie nadziemne, zielone części roślin) więc nie powinien być stosowany w trawnikach w celu zwalczania mchu.

Preparat Beloukha 680 EC zawierający kwas pelargonowy inaczej nonanowy wykazuje również dobrą skuteczność stosowany w nocy, co ułatwia jego aplikacje w centrach miast lub innych terenach silnie uczęszczanych podczas dnia.

Naturalne, szybkie i skuteczne zwalczanie chwastów i mchów- kwas nonanowy Beloukha 680 EC

Doskonały produkt dla wszystkich tych, którzy chcą pozbyć się chwastów, jednocześnie nie szkodząc sobie i innym. Produkt stosowany jest jako herbicyd, regulator wzrostu i desykant ale można go również wykorzystać do zwalczania mchu.

Środek niszczy zielone, nadziemne części roślin. W kontakcie z roślinami opryskanymi powoduje ich deformację poprzez zniszczenie błon komórkowych i ich dehydratacje, a następnie zahamowanie wzrostu i zamieranie.

Herbicyd Beloukha 680 EC najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się we wczesnych fazach rozwojowych w warunkach sprzyjających intensywnemu wzrostowi roślin (dla chwastów wysokość nie więcej niż 10 cm, dla odrostów korzeniowych długość nie więcej niż 15 cm). W związku z tym, iż jest to produkt o działaniu kontaktowym, podczas wykonywania zabiegu należy pamiętać o dokładnym pokryciu roztworem herbicydu całą roślinę zwalczaną.

Brak systemicznego (układowego) działania powoduje, iż zastosowanie kwasu nonanowego w preparacie Beloukha 680 EC nie ma negatywnego wpływu na rośliny uprawiane przez kilka sezonów lub rośliny uprawiane następczo. Produkt jest preparatem nieselektywnym czyli skutecznym na wszystkie chwasty i rodzaje mchu (również wątrobowce).

Poprzez działanie dehydratacyjne (wysuszające) Beloukha 680 EC bardzo szybko powoduje zamieranie i usychanie potraktowanej rośliny. Przy ciepłej i słonecznej aurze od zabiegu do widocznych objawów mija nie więcej niż 2-3 godziny.

Zachęcamy Państwa do zainteresowania się tym szczególnym, stworzonym przez naturę rozwiązaniem.

W razie pytań lub chęci otrzymania dodatkowych szczegółów prosimy o kontakt mailowy:

info.pl@certisbelchim.com

lub bezpośrednio z naszymi Doradcami do których numery telefonu znajdziesz na:

www.certisbelchim.pl

Kwas nonanowy Beloukha 680 EC zakres rejestracji – użytkownik profesjonalny:

Kwas nonanowy Beloukha 680 EC – zakres rejestracji – użytkownik nieprofesjonaln (powszechny):

Herbicyd Beloukha 680 EC występuje również na rynku Polskim pod innymi nazwami handlowymi:

  • Atut Hobby
  • Effect 24H 680 EC
  • Herbikill Green
  • Randacol 680 EC

Beloukha 680 EC – zabieg w ciągu nocy

zara po zabiegu                                                                                       40 godzin po zabiegu

Pełna oferta Certis Belchim Polska :

https://certisbelchim.pl/produkty/

Share this post